ДЕВ’ЯТИЙ ВАЛ

ОЗИМИЙ ЯЧМІНЬ — ДВОРУЧКА
Рекомендований для всіх зон. На зерно. Виведений від схрещування 96-82-119 х Зимовий. Батьківська форма 96-82-119 створена на основі унікального ярого сорту Вакула. Від сорту Вакула передано велике зерно – 47,1-49,4 г, здатність до підвищеного кущіння і здатність давати високі врожаї в умовах недостатньої  вологозабезпеченості.
Господарські та біологічні ознаки сорту:
тип розвитку дворучка; зимо- морозостійкість висока (7-8 балів), на рівні стандарту сорту Достойний; високо інтенсивний, з потенційною врожайністю за роки вивчення 9,0-10,5 т/га, з прибавками до національного стандарту 0,7-1,7 т/га. У виробничому сортовипробуванні Волинської області при врожаї 7,2 т/га перевершив всі поширені сорти від 2,0 т/га і вище;
посухостійкість 8-9 балів; висота рослин 115-125 см; стійкий до вилягання (8-9 балів); стійкість до борошнистої роси та смугастого гельмінтоспоріозу 7-8 балів; стійкість до сажкових захворювань генетично обумовлена;
Середньостиглий, достигає на 2-3 дні пізніше сорту Достойний.
Апробаційні ознаки: різновид pallidum.
Колос шестирядний, довгий (9-11см), нещільний (11-12 члеників на 4 см колосового стрижня) неламкий, прямокутної форми, з повільним переходом у верхній частині в ромбічну солом’яно-жовтий.
Ості довгі, з інтенсивним антоціановим забарвленням, слабо зазубрені, мало розлогі, тонкі еластичні.
Колоскова луска тонка, вузька без опушення.
Квіткова луска зморшкувата, нервація мало виражена, нерви слабко зазубрені, перехід в ость поступовий.
Основна щетинка зерна повстяна.
Кущ напіврозлогий.
Лист не опушений, зелений, з слабким восковим нальотом під час кущіння.
Зерно крупне, жовте, видовженої форми.
Агротехніка. Звичайна для зони вирощування . Протруєння насіння та внесення добрив обов’язкове.

ЛУРАН

ЯЧМІНЬ ОЗИМИЙ

луран• шестирядний кормовий
• сорт з дуже високим стабільним урожаєм
• велика маса 1000 насінин і велика частина крупних зерен
• маса 1000 насінин досягає 53г
• висока стійкість до хвороб
• пластичний сорт для всіх регіонів України
• не потребує особливих вимог агротехніки
• при вирощуванні в господарствах півдня, Лісостепу та Полісся України – врожайність ЛУРАНА досягає більше 80ц/га
• ЛУРАН – сорт інтенсивного типу, має високу продуктивну кущистість та весняно-регенеративну здібність
• Сорт підходить до різних грунтово-кліматичних умов, і не потребує додаткового догляду
• Дозволяється висівати після злакових попередників
• Рекомендовано приміняти морфорегулятори для укріплення стебла
• Норма висіву складає 3,5-4,0млн. Схожих насінин на 1га
• Строки посіву: Полісся – 15-25 09., Лісостеп -15-30.09, Степ -20.09 – 05.10

Лестер

Оригінатор «Селген», Чехія

Ранньостиглий період вегетації складав 256-268 днів шестирядний сорт озимого ячменю, придатний для вирощування в усіх кліматичних зонах. Дуже добре підходить для посівів в південних регіонах. Сорт характеризується дуже доброю морозостійкістю. В Україні сорт показав високу врожайність в усіх трьох зонах випробувань  особливо в степовій зоні, де Лестер  випередила стандартні сорти майже на 25%.
Має добру стійкість до стеблових хвороб та фузаріозу колоса.
Рослини середньої висоти – 70-80 см, стебло витончене тому необхідне застосування морфорегуляторів росту для зміцнення стебла та покращення якості зерна.
Сорт Лестер  пластичний до строків посіву Норма висіву 3,0 – 4,0 млн. схожих насінин на гектар. При пізніх термінах висіву норму слід збільшити. Висів розпочинається з середини вересня, граничні терміни посіву до кінця жовтня і може висіватися в кінці ранніх в середні і на початку пізніх строків. В оптимальні строки норма висіву в умовах Полісся і Західного Лісостепу 3,3 – 3,5 млн шт. схожих насінин/га для досягнення густоти 500-550 продуктивних колосів на м². Це сорт комбінованого типу з підвищеною кущистістю, тому використання завищених норм висіву є недопустимим. В умовах Степової зони норма можна знизити до 3,0 – 3,2 млн шт. схожих насінин/га. На легких грунтах слід дотримуватись дещо меншої густоти 500-550 продуктивних колосів на м², і таким чином сіяти з меншою нормою висіву. Вирішальний фактор врожайності озимого ячменю – це розвиток восени.
При належній агротехніці сорт придатний для вирощування на легких грунтах.
Фосфорне і калійне удобрення проводять по виносу або за даними агрохімічного аналізу. Винос фосфору, калію на 1 т стиглого зерна відповідно 7,7 кг P₂O₅, 5,0 кг К₂О.
При розрахунку необхідно враховувати наявність вологи в грунті, характерну для даної зони і грунту нітрифікацію азоту в грунті і залишок після попередника. Сорт Лестер  має високу стійкість проти хвороб листя та колоса, таким чином достатньо одноразової профілактичної обробки проти хвороб листя до появи прапорцевого листка або раніше в залежності від умов, що склалися навесні. Краще надати перевагу препарату з доброю дією проти сітчастої плямистості.

ДОСТОЙНИЙ

 

Занесений до Реєстру сортів рослин України з 2006 року для Степу й Лісостепу. Надостойний зерно.
*Сорт – дворучка з підвищеною адаптивністю до умов південних регіонів України.
*Можливість висіву в лютневі вікна.
*Добре кущиться за пізніх сходів восени і ранньою весною.
*Середня урожайність в конкурсному сортовипробуванні інституту за 3 роки склала 99 ц/га, що на 8,8 ц/га вище сорту Основа.
*Посухостійкий (7-8 балів).
*Стійкий до вилягання (7-8 балів)
*Зимо — , морозостійкість 7балів.
*Стійкість до борошнистої роси,чорної і кам’яної сажок доволі висока (7-8 балів), успадкована від донора СІ 13664.
*Скоростиглий, дозріває на 5-7 днів раніше сорту Основа.
Апробаційні ознаки : різновид pallidum . Колос шестирядний, середньої довжини ( 6-8 см) , нещільний (10-11 члеників на 4 см колосового стрижня), неламкий, прямокутної форми з переходом у верхній частині в ромбічну, солом’яно- жовтий. Ості довгі слабо зазубрені,трохи розлогі , тонкі, еластичні, жовті. Колоскова луска тонка, вузька, без опушення. Квіткова луска зморшкувата , нервація добре виявлена, нерви зазубрені, перехід в ость поступовий. Основна щетинка зерна повстяна. Кущ напіврозлогий . Лист не опушений, проміжний, зелений, зі слабким восковим нальотом під час кущіння. Висота рослин 100-105 см.
Зерно велике, як для озимого ячменю , жовте, видовженої форми. Маса 1000 зерен 42-43 г.
Агротехніка : звичайна для зони вирощування. Протруєння насіння препаратом Вітавакс 200ФФ і внесення добрив обов’язкове.

Снігова Королева

СНІГОВА  КОРОЛЕВА
озимий-дворучка
У Реєстрі сортів рослин України з 2014 року для всіх зон.
На зерно.
Господарські та біологічні характеристики:
— Високоинтенсивний, з потенційною врожайністю за роки сортовипробування в СГІ-НЦНС на рівні 9-10 т / га. надбавка до національного стандарту, сорт Достойний, в умовах СГІ-НЦНС склала 5.4%;
-зимо-, морозостійкість високі (7-8 балів), на рівні стандарту сорту Гідний;
— Посухостійкість на рівні (6-7 аллов);
— Короткостебельний. (90-95 см);
— Стійкий до вилягання (8-9 балів);
— Стійкість до борошнистої роси і смугастому гельминтоспориозу (7-8 балів);
— Носій генетичної стійкості до Сажкових захворювань;
— Середньостиглий, дозріває на 3-4 дні пізніше сорту Гідний.
Апробаційні ознаки: різновид pallidum. Колос шестирядний, середньої довжини (6-8 см). нещільно (11-12 члеників на 4 см колосового стрижня) не ламкі. прямокутної форми, з повільним переходом у верхній частині в ромбічну солом’яно-жовтий. Ості довгі, жовті, слабо зазубрені, мало розлогі, тонкі еластичні. Колоскова луска тонка, вузька без опушення. Квіткова луска зморшкуата. нервація виражена слабо, слабо зазубрені, перехід в ость поступовий. Основна щетина зерна повстяна. Кущ напіврозлогий. Письмо не опушено, зелений, зі слабким восковим нальотом під час кущіння. Висота рослини 90-95 см.
Зерно середнього розміру, жовте, видовженої форми. Маса 1000 зерен 44 г.
Агротехніка: звичайна для зони вирощування. Протруєння насіння препаратами Юнта Квадро і Селест Топ обов’язкове для запобігання розвитку кореневих гнилей та інших листостеблових захворювань, внесення добрив обов’язкове.

Обсуждение закрыто.