Озимий ріпак Опус

Представляє – «Осева Ексімпо Прага с.р.о.»,   Чехія
рапс
Агроекологічна характеристика:
дуже ранній сорт маса 1000 насінин 5-5,5 г (на рівні гібридів), довгі стручки
низький габітус рослин-138 см (це є економія добрив, вологи, пального)
характерним є утворення багато бічних гілок
добра зимостійкість
високий урожай сортовипробувань та виробничих умовах
швидко наростає восени (можна висівати в пізні строки)
добра стійкість до полягання (за невисокої густини)
стійкий до хвороб (фомоз,чорна ніжка,сіра гниль)
швидко відростає навесні
має високу здатність заповнювати зріджені місця між рослинами
Вміст олії в сухому насінні (%) -46,73
Вміст  GSL (мікромоль/г насіння за 9% волог. тa 46% олії в сухому         насінні) — 16,54
Вміст ерукової кислоти (%) — 0,06  Агротехнічні рекомендації:  висів під час агротехнічного терміну (норма складає 500 – 650 тис. схожих насінин/га) оптимальною густиною навесні є 30 – 50 рослин/м кв. сорт добре адаптується по зонах вирощування, в тому числі  в прохолодних умовах  порекомендована доза азоту 140 – 170 кг/га д.р. радимо навесні обробляти морфорегуляторами,  або фунгіцидами за умов інтенсивного вирощування

 

Озимий ріпак Черний Велетень


Оригінатор – Вінницька державна сільськогосподарська дослідна станція.  Озимий ріпак Чорний Велетень є одним з вигідних варіантів для вирощування в будь-яких умовах на території України. Стійкий до вилягання, посухи, обсипання, морозів і деяких шкідників і хвороб.  Сорт Чорний Велетень середньо — пізнього типу. Висота рослини досягає близько 165 — 170 см. Слід окремо відзначити недовгу тривалість вегетаційного періоду, який становить 292 — 323 дні. Рослина має стебло округлої форми, товщина якого досягає близько 14-17 мм. Гібрид кущиться, утворює 7-8 гілок 1-го порядку. Суцвіття сорту ріпаку Чорний Велетень — китецеподібне, досягає довжини 26-37 см. Квіти жовті. Плід Чорний Велетень — стручок 8-10 см. У кожному стручку є 25-31 чорних насінин правильної кулястої форми. Насінина чорного кольору.  Маса 1000 насінин 3,0-5,0г. Вміст олії в насінні 45,5 %, вміст глюкозинолатів 0,9%, ерукової кислоти -0,3%.Сорт стійкий до вилягання та осипання. Відрізняється високою стійкістю до посухи. Рекомендується для регулярних посівів у всіх регіонах України. Оптимальна густота на період збирання —  700-800 тисяч рослин на 1 га. За роки державного сортовипробування середня урожайність становила 28,8 ц/га.   Особливості сорту —  Висока посухостійкість,  придатність до механізованого збирання.

ОДЕСЬКИЙ 205

У Реєстрі сортів рослин України з 1995 р.сорго
Оригінатор: Селекційно-генетичний інститут — Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення.
Автори: Г.К. Дремлюк, В.Л. Гамандій, Б.Ф. Вареник та ін.
Господарські та біологічні характеристики:
синтетичний сорт зернового сорго;
високоврожайний (75-85 ц/га в оптимальних богарних умовах)
Забезпечує збір сухої речовини на рівні гібридів;
ранньостиглий, з вегетаційним періодом 110 днів;
високо посухостійкий;
жаростійкий;
солевитривалий;
стійкий до вилягання;
слабо уражується сажкою;
добре придатний до механізованого збирання. Рекомендується для одержання високоякісного концентрованого корму.
Якість зерна: зерно містить 13,5-13,6% білка, 70-72% крохмалю, 3,0-3,2% жиру. Лізину в білку 3,2-3,4%.
Апробаційні ознаки: належить до кафрського сорго. Низькорослий (120-125 см). Стебла товсті (25-30 мм), гілкування відсутнє, серцевина напівсуха. Листя широке, з темно-сірою жилкою. Волоть прямостояча, овальна, середньо стиснута, з короткою ніжкою (10-12 см), рожево-червоного кольору. Колоскові луски рожевого кольору, тонкошкірі, остюки відсутні. Зернівки крупні, червоного кольору, наполовину відкриті. Маса 1000 насінин 26-28 г.
Агротехнічні вимоги: для одержання дружніх сходів потребує добре вирівняного поля та висіву насіння у вологий грунт на глибину 5-6 см з обов’язковим прикочуванням. Оптимальна густота стояння рослин на півдні України в богарних умовах 75-80 тис./га, в середній смузі та на зрошенні -100-120 тис./га (на час збирання врожаю).

Київське 87

Оригінатор – ННЦ “Інститут землеробства НААН”.просо
Сорт проса створений методом індивідуального добору на фоні штучного зараження різними расами сажки з гібридів від схрещування кращих сортів та власного селекційного матеріалу.
Різновидність – flavum, рослини високі (126–143см), зернівка жовта, середньої величини (маса 1000 зерен – 7,5–8,0 г), плівчастість – біля 17%, вихід крупи – 78–80%, вміст білка в зерні – до 14%.
Сорт середньостиглий, достигає за 73–93 днів, що на 3–5 днів раніше від стандарту Миронівське 51. Високоврожайний – 4,8–5,0 т/га. Стійкий до вилягання та генетично імунний до 9 найрозповсюдженіших рас сажки, а також стійкий до ураження ядер меланозом.
Придатний для вирощування круп’яного зерна, яке з успіхом може використовуватись для кормових цілей, а також на сінаж і монокорм, який значно стимулює молочну продуктивність великої рогатої худоби.

Блиск

У реєстрі сортів рослин України з 2006 року, для вирощування в умовах Степу.еспарцет
Автори: М.М. Терещенко, М.М. Лутоніна, М.А. Голуб.
Господарські та біологічні характеристики:
* Сорт інтенсивного типу з високою урожайністю зеленої маси, сіна та насіння. В середньому за рік з трьох циклів конкурсного сортовипробування (6років) перевищив стандарт (сорт Южноукраїнський) по урожаю зеленої маси на 53,7 ц/га (27,8%), сіна – 15,3 ц/га і насіння – на 1,42 ц/га (13%).
* Зимостійкість та посухостійкість високі – 9 балів.
* Стійкість до кореневої гнилі середня.
* Сорт середньостиглий, одноукісний. У вологі роки після першого укосу формує добру отаву.
* Можливе успішне вирощування на одному місці на протязі трьох років.
* Сорт має підвищений збір білка з одиниці площі. Перевага над стандартом по цьому показнику складає 2,43 ц/га (39,6%).
Апробаційні ознаки: еспарцет закавказький – Onobrychis transcaucasica Grossh. Рослина висока, пряма, розгалуження слабке. Листок довгий, широкий, еліптичний. Суцвіття – циліндрична китиця з дещо звуженою основою та притупленою верхівкою на початку цвітіння, майже рівномірної ширини по всій довжині. Китиця нещільна, з одночасно розкритими 3-4 квітками. Перед розкриттям квітки розташовані під гострим кутом до осі китиці, а після розпускання – відгинаються під прямим кутом. Боби середнього розміру з короткими зубчиками.
Агротехнічні вимоги: для одержання дружніх сходів і високопродуктивного травостою поле слід очищувати від багаторічних бур’янів (Раундап) і вирівнювати з осені. Передпосівний обробіток грунту краще проводити боронами Раченко. Сівба – з ранньої весни до 15 серпня. Глибина загортання насіння – 2-3 см. Обов’язкове післяпосівне коткування гладкими або кільчасто-зубчастими котками (кільчасто-шпорові катки непридатні). Для знищення однорічних дводольних і злакових бур’янів по сходах у фазі 2-5 трійчастих листочків застосовують гербіцид Півот (1,0 л/га). Фуражні посіви закладають суцільним способом з нормою висіву 4-5 млн. шт./га схожого насіння (80-100 кг/га). Насіннєві посіви також суцільним способом, але з висівом 2,5-3,0 млн. шт./га (50-60 кг/га). До скошування фуражних посівів приступають в кінці бутонізації. Насіннєві посіви збирають роздільним способом. Скошування насіннєвих посівів потрібно починати при побурінні близько 50% бобів і проводити тільки у ранішні або нічні години, коли травостій вологий для запобігання осипанню насіння.

Обсуждение закрыто.